MD logistika zakoupila první dvojici nových návěsů belgického výrobce STAS vybavených posuvnou podlahou Walking floor. Jde o moderní hydraulický podlahový systém usnadňující nakládku a vykládku zboží na paletách i sypkých materiálů. V současné době probíhá jejich testování v běžném provozu.

Podlaha nákladového prostoru je podélně rozdělena na jednotlivé pásy, které se posunují buď najednou, nebo vždy jen část z nich. Díky tomu umožňují zasunutí palety do čela návěsu nebo naopak její vysunutí na hranu pro snadné vyložení vysokozdvižným vozíkem. Na vykládku tak stačí minimální pojezdová výška.

Pro přepravu sypkých materiálů (například obilovin) jsou návěsy vybaveny speciálním posuvným předním čelem, které postupně sune přepravovanou komoditu na zadní hranu návěsu, odkud se vysýpá do jímky. Jednoduše odnímatelná střecha návěsu dovoluje snadné naložení sypkého nákladu.

Univerzální návěs s podlahou Walking floor lze využít pro každý náklad – palety i sypké komodity. To je také hlavní výhoda pro dopravce, kterým přináší podstatně větší variabilitu z hlediska možných druhů nákladů a míst vykládek.