Pardubická škola Svítání, která už více než čtvrtstoletí pomáhá dětem a mladým lidem s hendikepem, pozvala 22. března 2018 své dlouhodobé partnery, mezi něž patří také MD logistika, na akci Jaro s autismem. Ta probíhala na několika místech v Pardubicích.

„Cílem je formou poutavého programu seznámit veřejnost s problematikou péče o osoby s poruchou autistického spektra,“ uvedla ředitelka Základní školy a Praktické školy Svítání Miluše Horská. V pobočce České pošty u pardubického vlakového nádraží si zákazníci mohli od 9 do 17 hodin nakoupit výrobky žáků a klientů školy Svítání s velikonoční tématikou, na Palackého třídě byla připravena „Jarní autistická stezka“, která zájemce dovedla do Atrium Paláce Pardubice. Tam se konala Jarní autistická konference následovaná koktejlem. Kromě partnerů, kteří dlouhodobě školu Svítání podporují, přijala na akci pozvání řada odborníků.

„Se školou Svítání spolupracujeme již pátým rokem a během odpoledního programu jsme si také společně připomenuli, jak toto partnerství začalo. Škola se na nás jednoduše obrátila s prosbou o sponzorský dárek v podobě zmrzlin pro jejich tradiční golfový turnaj, jehož se účastní děti ze Svítání. Začalo tak dlouhodobé partnerství, v jehož rámci jsme škole přispěli například a interaktivní tabuli nebo vybudování atletického oválu s umělým povrchem. A přestože zmrzliny v našich mrazících skladech už dnes téměř nemáme, vozíme je dětem od té doby každý rok,“ říká obchodní manažerka MD logistiky Kateřina Kačírková, která společnost na setkání zastupovala.