Každý z nás má nějakou zálibu, svůj zájem, hobby. Mezi zaměstnanci MD logistiky najdeme řadu lidí, kteří mají buď poměrně netradiční koníčky, nebo v nich dosáhli významných úspěchů. Čas od času si na stránkách MD logistiky s těmito našimi kolegy krátce popovídáme v nové rubrice Víc než jen hobby…

Radovan Gregor : čtyřhra mě nepřestává fascinovat

První, koho zde představíme, je ředitel skladu MD logistiky v Praze – Horních Počernicích Radovan Gregor. Téměř čtyřicet let se věnuje badmintonu a stal se dokonce mistrem Československa ve čtyřhře v roce 1992, tedy v posledním roce, kdy se hrála ještě nejvyšší federální soutěž se Slovenskem. Dodnes hraje v první lize a účastní se také světových a evropských seniorských turnajů.

Jak jste se k badmintonu dostal?
Bylo to vlastně náhodou – přes svého spolužáka, kdy jsem si asi ve třetí třídě s ním a jeho rodiči začal jezdit pinkat. To mi bylo nějakých osm, takže to je téměř 40 let s badmintonem. Později jsem začal chodit do oddílu a hrát různé dětské, dorostenecké a následně i dospělé soutěže.

Jakou nejvyšší soutěž jste hrál?
Hrál jsem dříve extraligu a ještě dnes hraji první ligu, i když jak léta přibývají, je možné, že už možná naposledy. Mým největším úspěchem je asi první místo v extralize za rok 1993 a mám ve sbírce také poslední federální titul mistra ČSFR ve čtyřhře mužů z roku 1992. Pokud bych se měl podívat do poslední doby – v roce 2017 se mi podařilo vybojovat v české první lize třetí místo.

Co vás na tomto sportu baví?
S odstupem času dokáži říct, že mě stále fascinuje ta kombinace úderové techniky s extrémní rychlostí. Od mládí také více tíhnu ke čtyřhrám, kde využívám své dobré čtení hry a nečekaně rychlé reakce.

Badminton byl poměrně dlouho ve stínu tenisu, dnes ale jeho popularita roste, čím to podle vás je?
Badmintonu velmi pomohly olympiády v roce 2008 v Pekingu a 2012 v Londýně, které proběhly v zemích, kde má tento sport silnou tradici a tím i diváckou a hráčskou základnu. Díky tomu dostal poměrně velký prostor v televizním vysílání. Dalším silným důvodem je, že je velmi přijatelný pro širokou veřejnost. Když vezmeme všechny podobné sporty popořadě – kdo nemá v tenise techniku, tak si ani „nepinkne“, ve squashi pokud nemáte k technice i špičkovou kondici, tak máte za deset minut srdce až v krku, u stolního tenisu chybí pocit pohybu, čímž pádem badminton vychází ze všech raketových sportů jako masově nejpřijatelnější. A jednoznačně to dokládá i stále rostoucí zájem o tuto hru.

Máte v badmintonu nějaký sportovní vzor?    
Mám, ale časem se to postupně mění. Zamlada byli mým vzorem pochopitelně naši starší hráči, ale protože se v posledních letech účastním mistrovství Evropy a světa seniorů, vidím zde hrát i starší věkové kategorie až po tu nejstarší U70, a tito borci jsou momentálně mým vzorem. Rád bych vydržel aktivně hrát až do podobného věku jako oni, tak uvidíme…

Doporučil byste badminton svým dětem?
Svým dětem jsem badminton skutečně doporučil, dokonce mě poslechly a několik let ho i hrály, ale na rozdíl ode mne nevydržely. Ale i tak je mám moc rád:-)

Hrajete i s některým s kolegů z MD logistiky?    
Ano, občas si jdu zahrát se svým šéfem Filipem Žiačikem, který si tento sport v poslední době velmi oblíbil. Zatím ladíme jeho bekhend, aby měl větší šanci mě porazit:-) Ale já se nedám!!!

Radovan Gregor se spoluhráčkou na mistrovství Evropy
seniorů 2016 ve Slovinsku.