30. července 2018 se na pardubickém dostihovém závodišti sešli příznivci a přátelé Základní školy a Praktické školy Svítání na devátém ročníku Letní sportiády. Jako dlouhodobý partner a podporovatel školy zde nechyběla ani MD logistika.

„Tato akce propojuje světy dětí se zdravotním postižením a jejich zdravých kamarádů. Učí se přijímat své rozdílné schopnosti a vzájemně se podporovat, protože vyhrát mohou pouze ti, kteří dovedou spolupracovat. Letos jsme se navíc rozhodli, že Sportiádu propojíme s oslavami 100 let republiky,“ řekla ředitelka školy Svítání Miluše Horská.

Pro děti se zdravotním postižením, ale i jejich zdravé vrstevníky byl připraven netradiční pětiboj obohacený o disciplíny, které prověřily (nejen) sportovní nadání VIP členů jednotlivých soutěžních družstev. V doprovodném programu si zájemci mohli vyzkoušet například Malou Velkou pardubickou, basketbal na vozíčku nebo atletické disciplíny pro hendikepované sportovce.

S odkazem na letošní výročí vzniku Československa se akce účastnila také sokolská družstva Česka, Slovenska, Moravy, Slezska a Podkarpatské Rusi. Čekala na ně zkouška jejich fyzických zdatností a ukázky společného cvičení.

MD logistika podporuje školu Svítání dlouhodobě a v rámci této spolupráce v posledních letech přispěla škole například na interaktivní tabuli nebo na vybudování atletického oválu s umělým povrchem. Podpora Svítání patří mezi klíčové projekty v oblasti společenské odpovědnosti MD logistiky.