Studenti druhého ročníku oboru logistické inženýrství z Rotterdam Mainport Institute navštívili 16. dubna v rámci svého pobytu v České republice sklad MD logistiky v Horních Počernicích. 29 studentů a jejich lektor se seznámili s fungováním našeho pražského skladu, role průvodce se ujal provozní ředitel MD logistiky Filip Žiačik.

„Úvodem jsme představili MD logistiku, její historii a oblasti, kde firma dnes působí. Stručně jsme hosty seznámili s hlavními procesy důležitými pro fungování skladu a řízení dopravy. Ukázali jsme jim v kostce i to, jak u nás funguje supply chain, tedy průchod zboží naší firmou od výrobce až k zákazníkovi,“ říká provozní ředitel MD logistiky Filip Žiačik. Studenti se dále zajímali o techniku používanou v počernickém skladu, o jeho zabezpečení pracovníky a také o používaný skladový řídicí systém. „Přestože u nás podobné návštěvy nesou příliš časté, vážíme si zájmu všech vzdělávacích institucí, které o seznámení s naší prací projeví zájem,“ vysvětluje Filip Žiačik, „nyní jsme díky této návštěvě navázali kontakt s uznávanou školou, která v zahraničí vychovává odborníky pro náš obor.“

Rotterdam Mainport Institute je státní škola, která v bakalářských studijních programech připravuje odborníky pro oblast mezinárodní logistiky, přepravy a zasilatelství. Díky svému umístění v největším evropském přístavu nabízí studentům řadu příležitostí k poznání mnoha logistických oblastí v praxi. Snaha o co nejtěsnější kontakt s praxí byla i důvodem návštěvy skupiny rotterdamských studentů v České republice.