MD logistika se v dubnu zapojila do pomoci zařízením pečujícím o seniory, jejichž zdraví současná pandemie koronaviru ohrožuje nejvíce. „Ve spolupráci s našimi obchodními partnery jsme pro pražskou Nemocnici u Svaté Alžběty Na Slupi, která se ve stará o více než stovku nemocných seniorů, zajistili vybavení a zboží, které zpříjemní práci zdravotnickému personálu i pomůže pacientům. Ti jsou v důsledku zákazu návštěv bez potřebné podpory rodin, nemohou ani přebírat balíčky od svých blízkých a současná situace na ně psychicky silně doléhá,“ říká obchodní manažerka MD logistiky Kateřina Kačírková. Pro partnery, kteří nemocnici věnovali své výrobky, současně zabezpečila zdarma dopravu jejich darů do nemocnice.

MD logistika pro nemocnici zajistila zapůjčení malého mrazicího boxu a automatu na kávu. Do mrazicího boxu společnost FrostFood následně zdravotníkům věnovala 1440 kusů zmražených Buns Burgerů a 264 kusů zmražené pizzy Gastro Vegetable. FrostFood vyrábí mražené pizzy, knedlíky a další speciality v Rokytnici v Orlických horách. 16. dubna MD logistika do nemocnice dovezla paletu nápojů, především balených vod, ledových čajů a džusů, která věnovalo české zastoupení značky Pfanner. Celkem šlo o 446 balení nápojů. „23. dubna jsme do našeho skladu v Praze – Horních Počernicích přijali zásilku šesti palet jednorázových plenkových kalhotek, které Nemocnici Svaté Alžběty Na Slupi zdarma poskytl jejich výrobce – firma Drylock – ze svého závodu v Hrádku nad Nisou. Zásilku jsme nemocnici obratem dovezli, druhá následovala hned v dalším týdnu,“ doplňuje Kateřina Kačírková.

Další pomoc MD logistika zprostředkovala v posledním dubnovém týdnu pro Domov Na Výsluní, který pečuje o seniory v Hořovicích. MD logistika domovu dovezla 90 ručně šitých roušek věnovaných Miroslavou Kůsovou ze společnosti Domov reality. „V současné době nemůže vykonávat svou práci a tak se snažila využít čas pro pomoc druhým. My jsme jí následně pomohli najít vhodného příjemce jejího daru a zajistit jeho dopravu,“ vysvětluje Kateřina Kačírková a dodává: „Věříme, že pokud bude třeba, budeme v podobných aktivitách podporujících osoby ohrožené koronavirovou pandemií pokračovat.“