Na logistické konferenci SpeedCHAIN Slovakia, která se konala 16. a 17. května 2019 v Modre u Pezinku, MD logistika představila přednosti svého Hub & Spoke modelu pro efektivní zásobování menších potravinářských prodejen v centrech měst chlazeným a mraženým zbožím. Konferenci pořádalo odborné vydavatelství Reliant.

Letošního čtvrtého ročníku se zúčastnilo na 200 logistických osobností a v programu byla představena současná horká témata – vliv brexitu na slovenskou ekonomiku, řešení personální krize dovozem zaměstnanců, mezigenerační výměna ve vedení soukromých firem nebo řešení digitalizace materiálového toku. Silně zde rezonovala tři nosná témata – informace, inovace a integrace. MD logistiku na konferenci zastupovala obchodní manažerka Kateřina Kačírková, která zde představila fungování Hub & Spoke modelu jako ideálního řešení pro distribuci FMCG zboží. „Protože jsme zásobování prostřednictvím Hub & Spoke modelu v uplynulých letech rozšířili z České republiky i na Slovensko, je pro nás jeho propagace na tamním trhu klíčovým zájmem. Ukázali jsme účastníkům konference data, která jednoznačně dokládají jeho výhodnost a pozitivní vliv na efektivitu distribučního řetězce,“ říká Kateřina Kačírková.

Hub & Spoke model MD logistika s úspěchem využívá od roku 2016. Pro jeho zavedení firma pořídila flotilu menších vozů a současně navázala spolupráci s prověřenými regionálními depy v ČR a na Slovensku s mrazírenskými skladovacími kapacitami. Proto MD logistika může u Hub & Spoke modelu garantovat dodání zboží do 48 hodin od objednání podobně jako u „velké“ logistiky. Díky tomuto způsobu distribuce firma zlepšila vytížení vozidel při rozvozu do menších prodejen o 20 % a zhruba o 23 % se snížily emise CO2 na jednu přepravenou paletu.

Účastníci konference mohli v tombole vyhrát i model kamionu MD logistiky.