Ve Východočeském divadle v Pardubicích proběhl 2. listopadu tradiční každoroční galavečer Noc grácií pořádaný školou Svítání, která se zabývá vzděláním zdravotně postižených. „Akce byla věnována všem, co nám v uplynulém školním roce pomáhali a podporovali nás,“ uvedla ředitelka školy Miluše Horská.

Mezi těmito partnery byla na čelném místě zmíněna MD logistika. A právem – v předchozím školním roce byla totiž největším finančním podporovatelem Svítání. Významně přispěla na výstavbu nového atletického oválu na zahradě školy v Komenského ulici. Taneční soubor školy Svítání Amare pak vystoupil i na oslavách 15. výročí založení MD logistiky přímo v sídle firmy v Dašicích a mezi hosty slavnosti byla uspořádána veřejná sbírka na podporu školy. Ale partnerství MD logistiky se prokázalo i v maličkostech – například věnováním drobných dárků v podobě nanuků nebo sněžných bobů pro děti ze školy.

„Jsme dlouhodobým partnerem školy Svítání a tato podpora patří mezi naše klíčové projekty v oblasti společenské odpovědnosti. Jsme rádi, že v Pardubicích už 25 let funguje škola účinně pomáhající handicapovaným lidem a my můžeme být u toho,“ připomněl generální ředitel MD logistiky Robert Kuchar.

Posláním Základní školy a Praktické školy Svítání je poskytovat dětem, mládeži a dospělým lidem se zdravotním postižením vzdělávání a další služby směřující k rozvoji jejich osobnosti a zapojení do běžného života na základě jejich potřeb a možností.

Generální ředitel MD logistiky Robert Kuchar (na snímku vpravo)
přebírá poděkování od ředitelky školy Svítání Miluše Horské,
vlevo na snímku pak náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Autorem fotografií je Tomáš Kubelka