Podle vyjádření ministerstva dopravy se čeští řidiči letos musí připravit na podobné množství zácp jako loni. Ředitelství silnic a dálnic má na opravy peněz dost, proto se do nich pustí naplno. Zahájí se ovšem také nejvíce dálničních staveb v historii, mezi jinými též stavba dálnice D35, která usnadní dopravu z Dašic směrem na Moravu.

Letos silničáři plánují opravit přes 600 km silnic. V roce 2015 se opravovalo 545 km, v roce 2016 ještě o 60 km více. Nejvíce se bude pracovat tradičně přes léto. Omezení budou na nejméně šesti úsecích D1, množství úseků, kde dojde k zúžení, může během roku dosáhnout až deseti. Bude záležet na tom, jak rychle se podaří dokončit úseky, které se nestihly loni. Velké opravy se chystají i na dálnicích D2, D5 a D8.

Vedle oprav je v plánu i zahájení stavby 140 km nových silnic a dálnic.

Mezi největšími stavbami jsou nové úseky dálnice D3 u Českých Budějovic, prodloužení dálnice D6 z Prahy směrem na Karlovy Vary, stejně jako dálnice D11 k Hradci Králové a dál směrem na polské hranice. Na dálnici D35 se začnou stavět úseky, které propojí dálnici D11 se silnicí směrem na Litomyšl a Mohelnici a výrazně tak urychlí cestu řidičům, kteří nyní musí projíždět Hradcem Králové či Pardubicemi. Pro ŘSD je důležité i dokončení dálnice D1, kde dosud chybí úsek kolem Přerova a dál k Lipníku nad Bečvou. Začnou se stavět i úseky, které v budoucnu zrychlí spojení mezi dálnicemi D7 a D8 ze Slaného na Velvary. Otevřít se má i obchvat Dubí u Teplic. Stavět se pak mají obchvaty Opavy a Krnova. Více si přečtěte zde.