MD logistika patří k dlouhodobým partnerům Základní školy a Praktickou školu Svítání v Pardubicích. Jejím posláním je poskytovat dětem, mládeži a dospělým lidem se zdravotním postižením vzdělávání a další služby směřující k rozvoji jejich osobnosti a zapojení do běžného života. MD logistika aktuálně škole přispěla částkou 50 000 Kč na pořízení nového školního minibusu.

 

Díky tomuto příspěvku a darům dalších sponzorů Svítání pořídilo nový minibus Iveco 50C18 pro 24 osob, který nahradil dosud používaný starší vůz. V pondělí 2. září ho děti slavnostně pokřtily jménem Emil a od té doby je zapojen do běžného provozu. Škola zajišťuje každodenní svoz dětí z místa bydliště do Pardubic a čtveřice jejích svozových autobusů ročně najede přes 150 000 km. Jen díky nim může řada žáků a klientů školy bezpečně a pohodlně cestovat i v doprovodu asistentů ze svých domovů z různých míst po celém Pardubickém kraji do školy a zpět. Nový minibus jezdí na trase Holice – Horní Jelení, Veliny, Rokytno, Borek, Sezemice, Dašice a Kostěnice. Dále jsou autobusy využívány na různé kulturní a sportovní mimoškolní akce. Minibus je označen logy významných sponzorů, kteří přispěli na jeho pořízení, a nechybí na něm ani logo MD logistiky.

„Rádi jsme přispěli na vynikající projekt, který v našem regionu velmi účinně pomáhá těm, kdo to nejvíce potřebují,“ říká obchodní manažerka MD logistiky Kateřina Kačírková. Právě ona škole dar předávala a účastnila se také slavnostního večera pro sponzory a partnery školy. Ten pod názvem Adventní RozSvítání proběhl 25. listopadu v Kongresovém sále Atrium Paláce Pardubice. V jeho rámci škola odměnila své významné sponzory tradičními Cenami Grácií.

MD logistika podporuje školu Svítání dlouhodobě a v rámci této spolupráce v posledních letech přispěla škole například na interaktivní tabuli nebo na vybudování atletického oválu s umělým povrchem. Podpora Svítání patří mezi klíčové projekty v oblasti společenské odpovědnosti MD logistiky.