20. května 2019 převzala MD logistika v Dašicích první pětici nových tahačů DAF XF 480 FT z celkových 15, které firma plánuje v tomto roce pořídit. Společně s nimi převzala i pět nových skříňových návěsů Schmitz, kterých do konce roku zakoupí celkem 20. Pořízení těchto vozidel je součástí dlouhodobého plánu obnovy vozového parku.
Tahače jsou vybaveny motory o maximálním výkonu 355 kW a jsou v provedení SSC, tedy s největší možnou kabinou. Proto budou nasazeny ve středisku mezinárodní kamionové dopravy. „Splňují nejpřísnější současné emisní normy i další technická kritéria a při jejich výběru jsme pozorně dbali i na pohodlí našich řidičů. Ti se tak mohou těšit například na kůží potažený volant nebo ventilované sedadlo řidiče,“ říká ředitel dopravy MD logistiky Bohumil Hána.
Návěsy Schmitz jsou špičkou evropského trhu, jak co se týká jejich technického provedení a zpracování, tak díky osazení chladící jednotky Carrier. Novinkou ve výbavě těchto návěsů je telematika, která umožňuje dálkovou kontrolu a nastavení teploty v návěsu, kontrolu opotřebení brzd, tlaku v pneumatikách a řady dalších parametrů. „Věříme, že tato technická novinka nám pomůže ke zvýšení kvality přepravy zboží v tepelných režimech a zároveň ke snížení provozních nákladů,“ doplňuje Bohumil Hána.
Další pětici nových návěsů MD logistika převezme v nadcházejících týdnech, v srpnu a září pak přijdou zbývající nové soupravy tahače a návěsu.