Základní škola a Praktická škola Svítání, která pomáhá lidem se zdravotním postižením, slaví letos 25. narozeniny. Čtvrtstoletí své existence si připomněla na začátku školního roku a jedním z hlavních dárků byl nový atletický ovál, na jehož vybudování přispěla také společnost MD logistika. Slavnostní křest dráhy, která vyrostla na zahradě školy v Komenského ulici v Pardubicích, proběhl 4. září za účasti generálního ředitele MD logistiky Roberta Kuchara.
„Atletický ovál je velice potřebný. Žákům a klientům, především těm upoutaným na vozík, umožní pravidelný pohyb. Ten má pro jejich vývoj a kvalitu dalšího života zásadní význam,“ uvedla ředitelka školy Miluše Horská, jež je zároveň první místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky, a doplnila: „Usnadní rovněž výuku žáků, kteří mají problém při chůzi na trávě. Zároveň získají smysluplnou náplň dne. Při společných aktivitách mohou posilovat i mimoškolní vztahy a zjistit, že mohou být v rámci svých možností úspěšní i ve sportu.“
„V rámci naší strategie v oblasti společenské odpovědnosti firem dokazujeme, že odpovědnost vůči našemu okolí pro nás nekončí na bráně závodu, ale že chceme účinně pomáhat těm, kteří pomoc potřebují. Spolupráce se školou Svítání patří k našim dlouhodobým projektům v této oblasti a budeme v ní pokračovat i do budoucna,“ uvedl generální ředitel MD logistiky Robert Kuchar
Nápad na vybudování školní atletické tratě se zrodil před třemi lety. Atletika je totiž mezi žáky školy velmi populární. Mimoto může být dráha využívána pro další sportovní hry, tělocvik nebo v rámci školní družiny. Její pružný tartanový povrch tlumí případné pády, je šetrný ke kloubům, snadný na údržbu a odolný vůči povětrnostním vlivům.
Slavnostní křest oválu v hodnotě 473 973 Kč se odehrál za účasti náměstkyně ministra školství Zuzany Matuškové, školského ombudsmana Slávka Hrzala, prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka a dalších hostů. Oválu také požehnal pardubický arciděkan Antonín Forbelský.