MD logistika se počátkem dubna zapojila do distribuce zdravotnického materiálu, který se ze skladů Státních hmotných rezerv rozváží do čtyřicítky pražských a středočeských nemocnic. Jedná se především o ochranné roušky, respirátory, obleky a dezinfekce potřebné v boji proti koronaviru zejména v nemocnicích, na odběrových místech a v laboratořích.

„Zajišťujeme kamiony přepravu tohoto materiálu ze státních skladů k nám do skladu v Praze – Horních Počernicích, kde následně vychystáváme zásilky pro jednotlivé nemocnice, které si je u nás vyzvedávají vlastní dopravou,“ popisuje rozsah poskytovaných služeb obchodní manažerka MD logistiky Kateřina Kačírková. Tyto činnosti MD logistika zajišťuje dvakrát až třikrát týdně podle aktuálních potřeb zdravotnických zařízení.

Zapojení MD logistiky státu významně usnadnilo distribuci tohoto zdravotnického materiálu a výrazně ulevilo třem pražským nemocnicím, přes něž doposud probíhala. „Díky tomu, že je materiál soustředěn v našem jediném skladu a postaráme se o jeho picking, mohou se zdravotnická zařízení věnovat své hlavní činnosti,“ doplňuje Kateřina Kačírková.

Vychystávání zásilek pro jednotlivé nemocnice a laboratoře nicméně klade na personál pražského skladu MD logistiky větší nároky, protože ne všechny balíky se zdravotním materiálem jsou označovány standardními EAN kódy a bylo proto třeba zapojené pracovníky zaškolit.