4. prosince proběhl v Kongresovém centru v Pardubicích Galavečer oceňování dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem roku 2017. MD logistika byla nominována v kategorii společensky odpovědných firem a spolumajitel společnosti Karel Matyska převzal od organizátorů děkovný list za činnost, kterou firma pomáhá potřebným. Slavnostní večer pořádala Koalice nevládek Pardubicka.Slova uznání v Pardubicích počátkem prosince vyslyšelo celkem na 100 lidí a organizací. „MD logistika dlouhodobě spolupracuje s pardubickou školou Svítání, která pomáhá handicapovaným dětem a mladým lidem v přístupu ke vzdělání. Letos jsme například jako největší dárce přispěli na výstavbu atletického oválu v areálu školy,“ říká generální ředitel MD logistiky Robert Kuchar. Firma v roce 2017 na charitativní účely vynaložila zhruba 100 000 Kč.

„Dobrovolnictví je úžasná lidská vlastnost, která je o pomoci, ale i o dobrém srdci všech zúčastněných a zapojených. Neziskové organizace a dobrovolníci vytváří zdravou občanskou společnost. Všichni, co jsme se tu dnes sešli, jsme vnímaví k potřebám druhých a tato empatie je obrovským povzbuzením pro svět kolem nás. Je úžasné, že nám každý rok chodí více a více nominací, za kterými stojí krásné příběhy pomoci. Všichni máte náš obrovský obdiv,“ vzdal během večera poctu oceněným Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Večerem provedla již posedmé moderátorka a místní patriotka Jolana Voldánová, příjemnou atmosféru navodilo hudební vystoupení Kateřiny Sedlákové z Hudebního divadla v Karlíně.