Podívejte se na newsletter, který v rámci případové studie P3 Stories připravila společnost P3, od které si MD logistika pronajímá skladové prostory v logistickém parku P3 Prague Horní Počernice. Případová studie popisující úspěšnou spolupráci mezi P3 a MD logistikou byla zveřejněna letos v září u příležitosti výročí podpisu smlouvy o prodloužení pronájmu skladu v Horních Počernicích.


 

„Přijede nám pět kamionů. To je práce na celý den.“ Pět souprav přece nezaměstná velké logistické centrum na celý den, říkáte si? Někdy ano.

Klasický kamion pojme 33 palet. „Ale například drogističtí dodavatelé dělají palety nižší a vrství jich několik na sebe. V těch pěti autech nám tak může přijet i osm set palet. Najednou. A to pak práce na celý den opravdu je,“ popisuje šéf pražského skladu společnosti MD logistika a.s. Radovan Gregor, jak nárazová a náročná práce v logistice může být.

 

 

Společnost, která je jednou ze dvou českých špiček v tomto oboru, za sebou má dlouhou a zajímavou historii. Vznikla v Dašicích u Pardubic z Mrazíren Dašice, které po revoluci působily v areálu bývalého skladu státních hmotných rezerv. Na přelomu tisíciletí firma čelila ekonomickým problémům, našli se ale investoři, kteří ji zachránili a kteří nakonec vybudovali velice úspěšnou společnost.

 

MD logistika a.s. se z mrazíren postupně začala věnovat i dopravě. „Přelomem byl vyhraný tendr na skladové a dopravní služby pro společnost Spar v roce 2008. Jedním z požadavků byla i skladová hala v Horních Počernicích,“ říká generální ředitel Robert Kuchar. Tak se firma dostala k nám do parku P3 Prague Horní Počernice.

 

Dařilo se a společnost rostla, nakupovala vlastní kamiony (dnes jich má na 180) a rekonstruovala sklady a mrazírnu v Dašicích. Když se Spar rozhodl opustit český trh, stáli manažeři před rozhodnutím, jestli opustit pražský sklad a stát se znovu regionální firmou, nebo se pokusit o zázrak. Ten se podařil
a MD logistika a.s. v našem skladu dál působí. A úspěšně — vloni s námi podepsali smlouvu až do roku 2022.

 

O tom, že své řemeslo dělají dobře, svědčí i široké portfolio jejich dalších zákazníků. Vedle Aholdu, který prodejny Sparu převzal, dodávají také do Globusu, Makra, Kauflandu, Penny či Billy.

Až tedy budete příště stát u chladicího pultu ve svém supermarketu, vzpomeňte si, že to maso, šunka nebo parmazán dost možná ležely ve skladu v Dašicích nebo v parku P3 Prague Horní Počernice a vezly se kamionem s logem MD logistika a.s.