V sobotu 15. září 2018 proběhne již osmý ročník tradičního cyklovýletu pro zaměstnance MD logistiky. Letos jeho pořadatelé připravili zcela nové trasy a organizaci výletu. Co však zůstává, je pozvánka na odpolední posezení, které pro všechny zaměstnance, nejen vyznavače jedné stopy, začne v 15 hodin v restauraci Dašická roubenka.

Novinkou je letošní inspirace modelem Hub & Spoke, na který MD logistika sází při distribuci zboží svých zákazníků. Na cyklisty tak čekají dvě trasy, západní startující z Lázní Bohdaneč a východní z Janova u Litomyšle, které se potkají v cíli (chcete-li „hubu“), tedy v Dašicích. Délka západní trasy je 34 km a východní 54 km. Detaily zákresu obou tras v mapě jsou k dispozici na internetu na webových odkazech umístěných pod mapkami na plakátu. Jednoduše se trasa zobrazí po načtení QR kódů.

„Ke změně cyklovyjížďky v dosavadní podobě se startem i cílem v Dašicích nás vedly občasné připomínky účastníků, že jezdíme stále podobné trasy. Při pohledu na mapu je jasné, že okolí Dašic už mnoho nových tras mimo hlavní tahy nenabízí. Dalším záměrem je také snaha o co největší bezpečnost, kdy se menší skupiny cyklistů lépe vypořádají s provozem na silnicích,“ říká jeden z organizátorů cyklovýletu – informatik MD logistiky Zdeněk Kabeláč, a dodává: „Letošní vyjížďku tedy bereme jako test, jestli by se tato změna osvědčila. Počítáme s připomínkami a podle nich budeme případně plánovat příští ročník.“

Obě trasy vedou převážně po menších silnicích nebo polních a lesních cestách a jsou vhodné pro horská a trekkingová kola. Cyklisté z Dašic se musí buď dopravit na start trasy, nebo se mohou vydat skupině cyklistů jedoucí směrem od Lázní Bohdaneč nebo Litomyšle naproti, i s tím organizátoři počítají. Z Bohdanče se vyráží v 11:00, z Janova u Litomyšle už v 9:30 a protijedoucí skupiny vyjíždějící z Dašic mají sraz v půl dvanácté před hlavní vrátnicí MD logistiky. Samozřejmě se nabízí možnost improvizace a úpravy trasy podle vlastního uvážení účastníků.

Podle slov organizátorů vyjížďka umožňuje nejen nezávazně poklábosit, ale i neformálně probrat pracovní problémy a pohovořit o všem, na co nezbývá v pracovní době čas. Akce si po celou dobu trvání udržuje stabilní popularitu, a přestože pochopitelně hodně závisí na počasí, na trasu obvykle vyrazí kolem 40 – 50 cyklistů.