MD logistika obhájila ve dnech 27. – 29. srpna 2018 v pravidelném ročním auditu certifikaci dle norem IFS Logistics ve verzi 2.2. Jde o speciální podobu standardů IFS (International Food Standard), které upravují nakládání s potravinami, určenou pro logistické organizace. Zaměřuje se na identifikaci a omezení rizik pro zdravotní nezávadnost při dopravě, skladování a distribuci potravin. Certifikát potvrdil, že logistické činnosti MD logistiky v provozovnách v Dašicích a Praze – Horních Počernicích splňují požadavky stanovené aktuální verzí normy IFS Logistics pro nakládání s potravinami během jejich dopravy i skladování. Certifikát platí jak pro potraviny skladované při pokojové teplotě, tak pro mražené a chlazené zboží i nepotravinářské výrobky. Další prověrkou systému řízení jakosti projde společnost ze strany certifikační autority Tüv SÜd Czech opět za rok.

„Certifikát IFS je dnes pro firmy, které se jako MD logistika věnují skladování a distribuci potravin pro velkoobchodní a maloobchodní řetězce, nezbytnou podmínkou. Proto věnujeme velkou pozornost tomu, abychom po celý rok fungovali v souladu s požadavky IFS a každoročně certifikát obhájili,“ říká Dagmar Kuciánová vedoucí úseku řízení kontroly a kvality MD logistiky.

Standardy IFS a BRC (British Retail Consortium) byly vyvinuty zájmovými sdruženími německých a britských potravinářských řetězců zejména za účelem vytvoření jednotných pravidel bezpečnosti a kvality potravin. Všechny certifikáty jsou zveřejněny na domovské stránce webu MD logistiky.