Společnost MD logistika se stala jedním z partnerů druhého závodu mezinárodního seriálu českého mistrovství republiky v truck trialu, který se jede 20.-21. května 2017 v Mohelnici. Firma se během závodu představí také divákům přímo v areálu mohelnického závodiště a na jejím facebookovém profilu bude vyhlášena soutěž o vstupenky na tento dvoudenní závod.

Truck trial patří mezi divácky nejatraktivnější disciplíny. Je obdobou motocyklových trialových neboli šlapačových soutěží, kde jezdci projíždějí trasu ve velmi obtížném terénu a sbírají trestné body za každé šlápnutí na zem. Ovšem jak už název napovídá – truck trial jezdí trochu jiná vozidla. Trialové závody nejsou závody na plný plyn, ale závody aut v abnormálně náročném terénu na pokraji technických možností vozů a na hraně fyzikálních zákonů. Při jízdě se klade důraz na zručnost, cit, přesnost a odhad. Vyžaduje to velkou dávku odvahy a přemýšlení.

Vlastní jízda probíhá v uzavřené sekci, kde jsou postaveny branky, u nichž je dán směr průjezdu. Je ovšem na jezdci, zda branku projede popředu nebo pozadu. Pořadí průjezdu jednotlivých branek není určeno a záleží na posádce, jakou trasu si zvolí. V průběhu jízdy se posádka se svým vozidlem nesmí dotknout ohraničení sekce. Vlastní jízda je bodována a posádky si připisují trestné body za změnu směru jízdy, dotyk brankové tyče, zlomení brankové tyče, neprojetí nebo chybné projetí brankového pole apod. Vyhrává ten, kdo nasbírá nejméně trestných bodů. Soutěž probíhá v sedmi kategoriích:

  • S1 – Mercedes Benz Unimog, Tatra 805,
  • S2 – Mercedes Benz Unimog, IFA W50, Avia, Praga, Viza ROSS,
  • S3 – Tatra 138, Praga V3S, Liaz, Viza ROSS,
  • S4 – Tatra 813 a 815 6×6, Ural,
  • S5 – Tatra 813 8×8,
  • P1 a P2 – kategorie malých a velkých prototypů, kdy každý z vozů je originál.

Velká cena Mohelnice v truck trialu navazuje na tradici závodů nákladních vozů, které se ve zdejších lomech konají pravidelně od roku 1999. Od roku 2009 je závod zařazen do seriálu závodů mistrovství České republiky v truck trialu s mezinárodní účastí.