Generální ředitel společnosti MD logistika Robert Kuchar se 30. a 31. března 2017 zúčastnil dalšího setkání zástupců nejvýznamnějších vývozních firem české ekonomiky. Setkání pořádá Asociace exportérů a konalo se v Mladých Bukách v Krkonoších.

Pod slovem export se skrývá nejen vývoz zboží, ale také služeb. Ty představují podstatnou část českého vývozu a do této kategorie spadají také dopravní služby poskytované společností MD logistika. „Třicet až čtyřicet procent našich přepravních výkonů představuje přeprava do zahraničí. Proto jsou pro nás podmínky, za kterých budeme tyto služby do budoucna poskytovat, klíčové,“ uvedl generální ředitel společnosti MD logistika Robert Kuchar.

Přestože zatím se českému vývozu rekordně daří – loni dosáhl rekordních 3,97 bilionu korun, tedy meziročně o 2,3 procenta více – do budoucna se to může změnit. Podmínky vývozu ztíží nedávné uvolnění kurzu české koruny ze strany České národní banky (očekává se, že koruna bude postupně posilovat, což zdraží české zboží a služby v zahraničí) a nejistotu také vyvolává ohlášený odchod Velké Británie z Evropské unie. Británie je čtvrtým až pátým nejvýznamnějším vývozním partnerem českých firem.

Na Exportním fóru v Mladých Bukách se sešla více než stovka zástupců českých vývozců, vlády a bank. Mezi vystupujícími nechyběl náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, bývalý ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, obchodní rada zastupitelského úřadu v Londýně Aleš Opatrný, generální ředitel EGAP Jan Procházka, zástupci bank a ekonomičtí analytici.

Na snímku generální ředitel společnosti MD logistika Robert Kuchar (vpravo) s Evou Popovou, regionální ředitelkou makléřské společnosti OK Group, která pro MD logistiku zprostředkovává veškeré pojišťovací služby.