Od pátku 7. září do neděle 9. září patřilo Orlické muzeum v Chocni a nádvoří zdejší základní umělecké školy železničním modelům. Konal se zde již 11. ročník výstavy pořádané zájmovým sdružením Společnost přátel železničního modelářství a železnice z.s. Jedním z partnerů, kteří akci podpořili, byla také MD logistika.

Členem pořádajícího spolku je Tomáš Brzybohatý, který v MD logistice pracuje jako řidič. Firma aktivity železničních modelářů podporuje již několik let, v případě potřeby také už několikrát zapůjčila nákladní automobil na převoz modelových kolejišť na výstavu. V tomto roce MD logistika využila akce ke zveřejnění své nabídky zaměstnání a náborové akce pro nové řidiče.

Na letošní výstavě návštěvníci mohli vidět celkem 13 modelových kolejišť v různých modelových velikostech, železničních modelů, diorámat i dalších exponátů s železniční tématikou, pro děti bylo na hraní dřevěné kolejiště. Nově bylo v Chocni představeno modelové kolejiště s tématikou švýcarských Alp v modelové velikosti TT (1:120). Mimochodem – mezi exponáty nechyběly ani modely kamionů ve velikosti HO (1:87) v barvách MD logistiky.

Vystaveny byly také fotografie Jiřího Kulhánka věnované železnici. Během soboty a neděle měly děti možnost svézt se na malé parní lokomotivě na padesátimetrové trati před zámkem v Chocni. Novinkou tohoto ročníku bylo představení RC modelů kamionů a stavebních strojů, které vozily dětské návštěvníky po nádvoří. „Akce patří k tradiční událostem, které Společnost přátel železničního modelářství a železnice každoročně pořádá. Děkujeme MD logistice za podporu, bez pomoci našich partnerů bychom výstavu nezvládli připravit,“ říká Tomáš Brzybohatý. Více se o aktivitách železničních modelářů dozvíte na www.malevlaky.cz.