V sobotu 23. září 2017 proběhne již sedmý ročník tradičního cyklovýletu pro zaměstnance MD logistiky v Dašicích. Trasa zamíří okruhem přes Dolní Roveň, Horní Jelení, Jaroslav, Uhersko a zpět do Dašic. Vede převážně po menších silnicích nebo asfaltových cestách, je vhodná pro silniční i trekkingová kola a po jejím absolvování budou mít cyklisté v nohách 38 km. Pro vyznavače horských kol je připravena volitelná část vedoucí po lesních šotolinových cestách. Vyráží se v pravé poledne od brány dašického závodu a od čtyř hodin odpoledne bude pro všechny připraveno občerstvení v restauraci Dašické sklepy.

Tradici společné vyjížďky pro všechny milovníky kol od doby před sedmi lety každoročně udržují a trasu výletu i další program připravují ředitel skladů Dašice Robert Dostál a manažer informačních technologií Zdeněk Kabeláč. Podle slov organizátorů vyjížďka umožňuje nejen nezávazně poklábosit, ale i neformálně probrat pracovní problémy a pohovořit o všem, na co nezbývá v pracovní době čas.

Většina dosavadních ročníků startovala i končila v Dašicích, pouze úvodní ročník nabídl trasu s cílem jinde. To ovšem komplikovalo účast na závěrečném posezení. Právě to však přivede ke společnému stolu i další zaměstnance MD logistiky, kteří kolu příliš neholdují, ale mají zájem se po práci vidět se svými kolegy.

Pro každý ročník je připravena pozměněná trasa vyjížďky. Její délka se obvykle pohybuje kolem 30 – 50 km, což na rovinatém Pardubicku zvládají bez problémů i netrénovaní cyklisté. „Pokud chceme vyjet a vrátit se zpět do Dašic, těch možností není nekonečně mnoho. Často proto jedeme po stejných silnicích, ale například v opačném směru nebo z nich jinde odbočíme,“ říká Robert Dostál, jeden z organizátorů. Akce si po celou dobu trvání udržuje stabilní popularitu – od brány MD logistiky obvykle v září vyráží na trasu kolem 40 – 50 zaměstnanců.

 Účastníci úplně první cyklovyjížďky MD logistiky před branou v roce 2011.
 Rok 2012 provázelo horší počasí, přesto vyrazilo poměrně dost cyklistů, ale defekt se někdy prostě přihodí …
 Účastníci ročníku 2013 v týmových dresech.
 Čekání na společný odjezd. Rok 2014.
 Občerstvení na jedné ze zastávek, ročník 2015.
 Zdravíme fotografa! Loňský ročník …
 … a cyklisty čeká po dojetí zasloužená odměna !