Top logistický provider pro největší retailové řetězce a FMCG výrobní společnosti v ČR

„Umíme FMCG logistiku ve všech teplotních režimech“

Logistická a dopravní společnost MD logistika se zabývá skladovou a distribuční logistikou zejména zboží vyžadujícího zvláštní péči – mražené i chlazené potraviny a rychloobrátkové zboží. Přinášíme rozhovor s generálním ředitelem a předsedou představenstva firmy MD logistika, a. s., Ing. Robertem Kucharem.

md_logistika_generalni_reditel

MD logistika – generální ředitel Ing. Robert Kuchar

Máte záviděníhodné portfolio klientů z oblasti FMCG. Na čem stojí úspěchy firmy MD logistika?

MD logistika se profiluje jako fullservisová logistická společnost se silným akcentem na vysokou kvalitu služeb s propojením skladové logistiky a distribuce. Jsem přesvědčen, že cesta vysoké kvality služeb je z dlouhodobého pohledu jediná správná a vývoj naší firmy to potvrdil. Segment logistiky rychloobrátkového zboží se velmi dynamicky vyvíjí a my chceme v rámci této dynamiky držet krok s novými trendy a technologiemi. I proto výrazně investujeme do vývoje logistických systémů – využíváme moderní technologie skladování, moderní technologie pro manipulaci se zbožím, pro vychystávání zboží (např. RFID či vychystávání pomocí hlasových pokynů – pick-by-voice), modernizujeme pravidelně naši flotilu manipulační techniky i vlastní flotilu nákladních vozidel a návěsů. Dnes již neexistuje jediný náš zákazník, který by neměl on-line evidenci stavu zásob a skladových pohybů, neexistuje jediný proces, který by nebyl nastaven, popsán a kontrolován, a také neexistuje jediné naše vozidlo, o němž bychom nevěděli, kde se nachází a jakou činnost právě zajišťuje. S úspěchem obhajujeme veškeré audity a certifikace, a to jak audity našich zákazníků, tak i certifikáty ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 (OHSAS) i IFS Logistics.

Z lokální společnosti jste tedy vyrostli ve významnou logistickou firmu s evropským dosahem…

MD logistika je tradiční česká firma, ovšem s velmi zkušeným týmem zaměstnanců, vlastními sklady, moderním vozovým parkem, manipulační technikou, IT podporou, a především širokou škálou služeb. V logistice potravin je totiž důležité umět nabídnout zákazníkům komplexní služby, tzn. propojení dopravy a skladování v různých teplotních režimech. Zákazník by měl dostat komplexní službu od jednoho partnera, což mu přináší primárně efektivnější spolupráci a potenciál pro úspory. Právě na takovou službu se zaměřujeme a umíme ji bezezbytku poskytnout.

Váš největší klient, SPAR Česká obchodní společnost, byl loni převzat firmou Ahold Czech Republic. Jak tato skutečnost ovlivňuje výhled firmy do budoucna?

Spolupráce se společností SPAR byla a je pro naši společnost obrovskou zkušeností a velkou výzvou, kterou MD logistika zvládla, a i podle tvrzení kompetentních osob ze strany SPAR byla a je kvalita námi poskytovaných služeb na velmi vysoké úrovni. Tím, že podáváme kvalitní výkony, byl i přechod spolupráce od zákazníka SPAR k „novému zákazníkovi“ AHOLD velmi plynulý a v současnosti jsou naše procesy již integrovány do logistických systémů podle standardu společnosti AHOLD. Máme to štěstí, že máme na straně AHOLD korektní partnery a společně s nimi postupně řešíme otevřené otázky a hledáme další potenciál pro možné rozšíření naší spolupráce. Za to bych velice rád manažerům společnosti AHOLD poděkoval.

Kam dále hodláte firmu směrovat?

Naším hlavním cílem je samozřejmě kontinuálně a cíleně zvyšovat kvalitu služeb. MD logistika má však velký potenciál pro rozvoj a zisk dalších zákazníků, a to i díky rozvoji nových služeb. Hlavním směrem našeho dalšího dlouhodobého rozvoje je expanze na mezinárodní trh formou poskytování služeb v oblasti exportní a importní dopravy FMCG. Budeme dále posilovat v mezinárodní dopravě, pronikáme i do oblasti komoditních přeprav. V rámci skladové logistiky rozšiřujeme služby našeho skladu v Praze-Horních Počernicích, který je ve velmi dobré lokalitě, umožňuje skladování ve více teplotních režimech od chlazeného přes temperované až po suché zboží, a náš tým je zaškolen a pracuje v té nejvyšší úrovni kvality – to jsou parametry a přednosti, takže věříme, že je i naši budoucí potenciální zákazníci uvítají a využijí.

Data:

80 000 m2

MD logistika disponuje rozsáhlými skladovými prostory v Praze a v Dašicích s režimem řízených teplot.

150 vlastních vozidel

Dopravu zajišťuje vlastní moderní flotila chladírenských souprav EURO 5 a 6, dále spolupracuje na bázi dlouhodobé spolupráce s vybranými a prověřenými dopravci.

Klienti:

Mezi nejvýznamnější partnery v logistice jsou (abecedně) řetězce Ahold, Globus, Interspar, Kaufland, Penny Market a výrobní společnosti Bohemilk, Nestlé, Pragolaktos a Pribina.

MD logistika, a. s.

Křičenského 451

533 03 Dašice

tel.: +420 466 899 512

e-mail: logistika@mdlogistika.cz

www.mdlogistika.cz