Společnost P3, vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, se dohodla na prodloužení nájmu se společností MD logistika, a.s. v parku P3 Prague Horní Počernice. Ta zde využívá 38 500 m2 skladových prostor a téměř 1 200 m2 kanceláří. Dle informací sdružení Industrial Research Forum se jedná o jednu z největších transakcí a zároveň definitivně největší renegociaci nájmu, která byla na trhu s průmyslovými nemovitostmi zatím v letošním roce uzavřena. MD logistika, a.s. je největším nájemcem parku P3 Prague Horní Počernice, ve kterém sídlí již od roku 2009 a využívá zde plochu, která činí 12 % jeho současné rozlohy. 

MD logistika, a.s. je ryze česká firma, zabývající se skladovou a distribuční logistikou zejména zboží vyžadujícího zvláštní péči – mražené i chlazené potraviny a rychloobrátkové zboží. V největší hale parku P3 Prague Horní Počernice probíhá skladování, manipulace a příprava na rozvoz zboží, které poté putuje do maloobchodních řetězců po celé České republice. „Lokalita Horních Počernic nám velmi vyhovuje, sídlíme zde již sedmým rokem a jsme velmi rádi, že díky prodloužení smlouvy můžeme s P3 spolupracovat i nadále,“ uvedl Ing. Robert Kuchar, generální ředitel MD logistika, a.s. Společnost disponuje vlastní dopravou a její řidiči dokáží díky technickému zázemí obsloužit 500 závozových míst kterýkoliv den v roce.

Park P3 Prague Horní Počernice má strategickou polohu na východním okraji Prahy, proto je ideální lokalitou právě pro logistické firmy. V současné době zde sídlí jak velcí logisté jako je společnost MD logistika, a.s., tak ti malí, jako je například ComGate nebo speciální služba MailStage společnosti MailStep. „P3 dokáže nabídnout prostory logistickým firmám nejen v České republice, ale napříč celou Evropou,“ řekl v této souvislosti Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku a dodává: „Naše parky, které se nacházejí v nejžádanějších lokalitách v devíti zemích, mají strategickou polohu blízko letišť a hlavních silničních tahů, a proto jsou mezi nájemci tak oblíbené. Velmi nás těší, že se lokalita a naše služby natolik osvědčily, že se MD logistika, a.s. rozhodla dále rozvíjet své aktivity v Horních Počernicích.“ Park P3 Prague Horní Počernice však nabízí také řadu služeb retailového charakteru včetně řady showroomů, velkoobchodu s květinami či obřího obchodu pro domácí mazlíčky s veterinární klinikou. Kromě toho zde P3 podporuje také vzájemnou spolupráci mezi jednotlivými nájemci a tak si řada z nich poskytuje služby navzájem, ať se již jedná o vybavení kanceláří či skladů, opravy strojů či jídlo pro zaměstnance.

„V tuto chvíli je park P3 Prague Horní Počernice z 95 % obsazen,“ uvedl Tomáš Míček. „Kromě aktuálně dostupných prostor ve stávajících budovách máme současně ve výstavbě další tři haly s pronajímatelnou plochou téměř 28 000 m2 a dalších 45 000 m2 je k dispozici pro nové BTS projekty.“ Možnost pronájmu prostor je také v nedalekém, stále se rozrůstajícím parku P3 Prague D11, kde před pár týdny započala výstavba již druhé haly. Celková pronajímatelná plocha zde bude činit přes 155 000 m2, přičemž aktuálně je již pronajato téměř 45 000 m2. Více než jedna třetina parku bude dokončena do konce tohoto roku.

Park P3 Prague Horní Počernice se nachází pouze 15 minut od centra Prahy, v blízkosti exitu 3 dálnice D10, která vede z Prahy přes Mladou Boleslav do Německa. Jedná se o jeden z největších logistických parků ve střední Evropě, jeho aktuální pronajímatelná plocha čítá přes 350 000 m2 a v tuto chvíli je z 95 % obsazen. Centrum Černý Most, jedno z největších nákupních středisek v České republice, je odsud vzdáleno 1,5 km. Areál je snadno dostupný hromadnou dopravou, v rámci parku funguje pravidelná autobusová linka a necelý kilometr odsud je také železniční stanice.

 

http://warehousefinder.cz/news/news/cz-2000588/?page2=1