Developer průmyslových nemovitostí P3 se dohodl na prodloužení nájmu v areálu v Horních Počernicích se společností MD Logistika. Ta zde využívá 38 500 metrů čtverečních skladových prostor a téměř 1200 metrů čtverečních kanceláří. Jde o jednu z největších letošních transakcí v oblasti průmyslových realit.

Podle informací sdružení Industrial Research Forum je prodloužení smlouvy na pronájem skladu jednou z největších transakcí a zároveň největší renegociací, která byla na trhu s průmyslovými nemovitostmi zatím letos v Česku uzavřena.

MD Logistika je největším nájemcem parku, ve kterém sídlí již od roku 2009 a využívá zde plochu, která činí 12 procent jeho současné rozlohy. Česká firma se zabývá skladovou a distribuční logistikou zejména rychloobrátkového zboží včetně mražených a chlazených potravin. V největší hale parku P3 Prague Horní Počernice probíhá skladování, manipulace a příprava na rozvoz zboží, které poté putuje do maloobchodních řetězců po celé České republice.

„Lokalita Horních Počernic nám velmi vyhovuje, sídlíme zde již sedmým rokem,“ uvedl Robert Kuchar, generální ředitel MD Logistika. Společnost disponuje vlastní dopravou a její řidiči obsluhují až 500 závozových míst denně.

„V tuto chvíli je park P3 Prague Horní Počernice z 95 procent obsazen,“ uvedl Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku. „Kromě aktuálně dostupných prostor ve stávajících budovách máme současně ve výstavbě další tři haly s pronajímatelnou plochou téměř 28 000 m2 a dalších 45 000 m2 je k dispozici pro nové BTS projekty.“

Z Dobrovíze na druhé straně Prahy by se sem mohlo přestěhovat i centrum pro reverzní logistiku on-line obchodu Amazon, který ale zatím stále čeká na posouzení vlivu stavby na životní prostředí EIA. Na určeném místě v rámci skladového areálu v Horních Počernicích totiž původně měly stát čtyři menší haly, místo nich by ale nyní měla vyrůst jedna velká. Proti stavbě se postavili někteří místní občané i vedení obce.

Areál je jedním z největších logistických parků ve střední Evropě, jeho aktuální pronajímatelná plocha je přes 350 000 metrů čtverečních a v tuto chvíli je z 95 procent obsazen.

 

http://logistika.ihned.cz/c1-65432790-nejvetsi-najemce-bude-v-hornich-pocernicich-pokracovat-md-logistika-vyuziva-temer-40-tisic-m2?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed