Společnost P3 se dohodla na prodloužení nájmu se společností MD logistika, a.s. v parku P3 Prague Horní Počernice. Ta zde využívá 38 500 metrů čtverečních skladových prostor a téměř 1200 metrů čtverečních kanceláří. Podle informací sdružení Industrial Research Forum se jedná o jednu z největších transakcí a zároveň největší renegociaci nájmu, která byla na trhu s průmyslovými nemovitostmi zatím v letošním roce uzavřena.

MD logistika, a.s. je největším nájemcem parku P3 Prague Horní Počernice, ve kterém sídlí již od roku 2009 a využívá zde plochu, která činí 12 procent jeho současné rozlohy. Jedná se o ryze českou firmu, zabývající se skladovou a distribuční logistikou zejména zboží vyžadujícího zvláštní péči – mraženými a chlazenými potravinami a rychloobrátkovým zbožím. V největší hale parku P3 Prague Horní Počernice probíhá skladování, manipulace a příprava na rozvoz zboží, které poté putuje do maloobchodních řetězců po celé České republice. „Lokalita Horních Počernic nám velmi vyhovuje, sídlíme zde již sedmým rokem a jsme velmi rádi, že díky prodloužení smlouvy můžeme s P3 spolupracovat i nadále,“ uvedl Ing. Robert Kuchar, generální ředitel MD logistika, a.s.

Park P3 Prague Horní Počernice má strategickou polohu na východním okraji Prahy, proto je ideální lokalitou právě pro logistické firmy. V současné době zde sídlí jak velcí logisté jako je společnost MD logistika, a.s., tak ti malí, jako je například ComGate nebo speciální služba MailStage společnosti MailStep. „P3 dokáže nabídnout prostory logistickým firmám nejen v České republice, ale napříč celou Evropou,“ řekl v této souvislosti Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku a dodává: „Naše parky, které se nacházejí v nejžádanějších lokalitách v devíti zemích, mají strategickou polohu blízko letišť a hlavních silničních tahů, a proto jsou mezi nájemci tak oblíbené.“

Park P3 Prague Horní Počernice nabízí také řadu služeb retailového charakteru včetně řady showroomů, velkoobchodu s květinami či obřího obchodu pro domácí mazlíčky s veterinární klinikou. Kromě toho zde P3 podporuje také vzájemnou spolupráci mezi jednotlivými nájemci a tak si řada z nich poskytuje služby navzájem, ať se již jedná o vybavení kanceláří či skladů, opravy strojů či jídlo pro zaměstnance. „V tuto chvíli je park P3 Prague Horní Počernice z 95 procent obsazen,“ uvedl Tomáš Míček.

„Kromě aktuálně dostupných prostor ve stávajících budovách máme současně ve výstavbě další tři haly s pronajímatelnou plochou téměř 28 tisíc metrů čtverečních a dalších 45 tisíc metrů čtverečních je k dispozici pro nové BTS projekty,“ uvedl dále. Možnost pronájmu prostor je také v nedalekém, stále se rozrůstajícím parku P3 Prague D11, kde před pár týdny započala výstavba již druhé haly. Celková pronajímatelná plocha zde bude činit přes 155 tisíc metrů čtverečních, přičemž aktuálně je již pronajato téměř 45 tisíc metrů čtverečních. Více než jedna třetina parku bude dokončena do konce tohoto roku.

http://www.dnoviny.cz/logistika-spedice/dosud-nejvetsi-renegociaci-letosniho-roku-je-prodlouzeni-spoluprace-p3-a-md-logistika