Noc Grácií aneb Hvězdy, které pomáhají  – s tímto podtitulem začal 17. října v pardubickém Východočeském divadle slavnostní galavečer, na němž Základní a Praktická škola Svítání každoročně oceňuje své partnery, kteří jí pomáhají. Jednu Grácii si za dlouhodobou podporu školy odnesla také MD logistika.

„Akce je věnována všem, co nám v uplynulém školním roce pomáhali a podporovali nás. Díky nim jsme mohli uskutečňovat naše vize, naplňovat naše poslání a pečovat o ty, jimž osud tolik nepřál. Osobně mě velmi těší, že se i v dnešní době stále ještě najdou lidé s otevřeným srdcem, kteří jsou ochotni pomáhat, mnohdy i za cenu nemalých osobních obětí,“ uvedla ředitelka Základní školy a Praktické školy Svítání Miluše Horská.

Na ocenění, které nese jméno římské bohyně půvabu a veselí, jsou nominováni zástupci organizací z komerční i neziskové sféry, ale také jednotlivci z řad významných osobností, rodičů a zaměstnanců školy – prostě všichni ti, kteří podporují tuto pardubickou školu věnující se handicapovaným dětem a mladým lidem. Pro zajímavost – Charitky (neboli Grácie v římské mytologii, z latinského slova gratiae) byly podle řeckých pověstí dcery nejvyššího boha Dia a tomu odpovídá i ceremoniál během Noci Grácií, kdy ocenění předávají tři dívky v kostýmech řeckých bohyní.

„Byl to velmi příjemný večer a bylo vidět, že naše podpora, kterou dlouhodobě škole Svítání pomáháme, se dostane těm nejpotřebnějším příjemcům,“ říká obchodní manažerka Kateřina Kačírková, která MD logistiku na galavečeru zastupovala. Firma spolupracuje se školu Svítání již pět let. „Každý rok jsme našli společně projekty, které jsme podpořili. Ať už jde o maličkosti typu nanunků, sněhových bobů pro děti až po novou interaktivní tabuli či atletický ovál na zahradě školy. Pokud platí, že pozitivní příklady táhnou, tak náš přístup snad může motivovat ostatní dárce a příznivce,“ doplňuje Kateřina Kačírková.

V nové kategorii Dlouhodobá podpora si ocenění vedle MD logistiky vysloužily společnosti Česká spořitelna, ERA, Foxconn CZ, Nadace Lenky a Romana Šmidberských, zakladatel Eko Farmy Rohoznice Stanislav Fandel a Golf & Country Club Svobodné Hamry. Galavečerem Noci Grácií provedl populární moderátor Vladimír Hron.