Ve čtvrtek 5. května 2016 proběhla v areálu dílen Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí v Hylvátech regionální soutěž Automobileum 2016. Letos se soutěže účastnilo sedm družstev z automobilních škol Pardubického a Královehradeckého kraje.

Vedle obvyklých disciplín této soutěže, jako jsou jízda zručnosti, jízda na trenažéru nebo test z pravidel silničního provozu, letos účastníci předvedli své schopnosti i v netradičních úkolech. Při auto-biatlonu museli soutěžící tlačit Škodu Roomster s pravostranným řízením vyznačenou tratí a následně střílet ze vzduchovky. Pneubowling obsahoval kutálení dvou kompletních automobilních kol současně vyznačeným slalomem a následné trefování kuželek. Největší úspěch měly závody na motokárách, které měly zrcadlově upravené řízení – při pohybu volantu vlevo zatáčely doprava. Vrcholem pak byla soutěž pedagogů na motokárách s ještě více upraveným ovládáním, navíc byla přehozena i funkce pedálů.

Nesoutěžní aktivitou pak byly rozhovory žáků s pracovníky několika společností, které se školou úzce spolupracují a u kterých absolventi automobilních oborů nacházejí své uplatnění. Právě zde měla MD logistika své zástupce a využila prostor pro komunikaci s potenciálními zájemci o práci. „Abychom odlehčili formální nábor a byli alespoň trochu zábavní, dali jsme všem studentům otázku Kolik nanuků Magnum v originálním balení se vejde do celého kamionu. Typy byly velice různorodé a člověk by se až divil jakým způsobem studenti docházeli k závěrům. Při závěrečném vyhodnocení akce jsme vybrali jednoho výherce, který od nás získal mobilní telefon, řekl vedoucí dopravy Ing. Jiří Řádek.“

Letošní Automobileum bylo zakončeno slavnostní vyhlášení výsledků a předávání pohárů pro vítěze, kterého se samozřejmě ujal ředitel školy Ing. Petr Vojtěch.

automobileum2016_3

automobileum2016_1

automobileum2016_2

IMG_20160505_140509